Drenaj Projeleri

Bahçelerde biriken fazla suyun alandan uzaklaştırılması amacı ile yapılan çalışmalardır. Bitkilerin sağlıklı olması ve çimlerin gelişimi için önemlidir.

BioArt

Otomatik Sulama Sistemleri

Tüm bitkilerin sağlıklı ve düzenli sulanması için geliştirilmiş sistemler olan otomatik sulama sistemleri; manuel sulamaya oranla insan gücü ve sudan tasarruf sağlaması, düzenli sulama yapılması, bitki ölümleri ve hastalıkların azalması avantajları nedeni ile orta ve büyük ölçekli tüm projelerde tercih nedeni olmuştur. Bir depo ve buna bağlı hidrofor tarafından beslenen sistem; zaman ayarlayıcı timer, springler, fittingler ve sert polietilen borulara yerleştirilen selonoid vanalar dan oluşur. Merkezden program yapılarak, bitkilerin ihtiyacına göre çim alanlar ve tüm bitkiler sulanır.

Bioart’ın profesyonel ekipleri tarafından uygulanan sulama sistemi projeleri, alanın ihtiyacı olan kaliteli ve doğru malzemenin kullanılarak orta ve uzun vadede maliyetin düşürülmesini sağlar. Tesisatın uygun derinliğe döşenmesi, alanın birden fazla zona bölünmesi, basınç kaybının en aza indirilmesi, performansa göre uygun springler seçilmesi, eşit sulama yapabilmesi için spring aralıklarının doğru tespiti, otomatik sulama sistemlerinde Bioart tarafından uygulanan prensiplerdir.

BioArt

Yapısal Peyzaj

Peyzaj projelerinde yer verilen yapısal konstrüksiyon elemanları ile kent mobilyalarının fonksiyonel kullanılarak insanların yararına sunulmasıdır. Yoğun olarak kullanılan peyzaj unsurları; yer döşemeleri, bahçe duvarı ve çitler, basamak-bordür ve rampalar, kameriye ve pergolalar, çocuk oyun alanları, aydınlatma elemanları, süs havuzları, kış bahçeleridir. Tüm bu unsurların uygulanması için öncelikle drenaj, sulama ve elektrik altyapısı hazırlanmalıdır.

Geniş bahçelerde yukarıda sayılan unsurların tümü bir arada kullanılırken küçük alanlarda ise bahçe sahibinin eğlence anlayışını ve kişiliğini yansıtacak küçük dokunuşlar yeterli olur. Bioart’ın yapısal peyzaj projelerinde yer verdiği ahşap merdivenler, doğal taşlar, pergola ve çitler, süs havuzları ile kaya bahçeleri doğallığın yakalanabilmesinde önemli rol oynayan detaylardır.

 

Peyzaj projelerinde estetik kadar kullanımdaki işlevsellik Bioart’ın hassasiyet gösterdiği konudur. Doğru malzeme seçimi ve bazı detaylar sayesinde küçük bahçeler bile olduğundan daha büyük, doğal ve huzur veren alanlara dönüşebilir.

BioArt

Bitkisel Peyzaj

Bitkilerin estetik, sağlık, doğallık özelliklerinin insanların yaşama ve dinlenme alanlarına taşınması amacı ile küçük ve büyük ölçekli bitkisel peyzaj projelerine imza atan Bioart, anahtar teslim uygulamaları ile insanların hayallerindeki bahçeleri gerçeğe dönüştürmektedir. Acil ve büyük ölçekli uygulamaları kısa sürede tamamlayarak teslim etme kapasitesine sahip olan Bioart; iç ve dış mekan süs bitkilerinin temini ve uygulaması, uygun toprak karışımlarının hazırlanması, yeşil çatı uygulamaları, tohumla ekme ve rulo çim uygulamaları ve daha bir çok bitkisel peyzaj uygulamalarını başarı ile sonuçlandırmaktadır.

BioArt
tr_TRTürkçe