Türkçe English Русский

Kurumsal Haberler

  Kapat

Bisiklet Şampiyonası, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde Başlıyor


Bisiklet Şampiyonası, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde Başlıyor

Bioart Biyolojik Tasarımlar tarafından Sakarya Bisiklet Adası’nda yapımı tamamlanan biyolojik gölet, 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası başta olmak üzere önemli uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenikent’te yapılan Ayçiçek Vadisi ve Bisiklet Adası, şehrin uluslararası ve ulusal arenada sportif kimliğini ön plana çıkaran büyük bir proje olarak yükseliyor. Bioart Biyolojik Tasarımlar Teknik Koordinatörü Ekrem Bulut tarafından yapılan açıklamada firma olarak 1.240 m2 alan üzerinde uygulaması tamamlanan Biyolojik Gölet ile Sakarya’nın uluslararası tanıtımına katkıda bulunmaktan memnuniyet duydukları belirtildi.

"Temiz Bir Dünya İçin Pedal Çevir" temasıyla 22-23 Eylül 2018 tarihlerinde Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde gerçekleştirilecek Uluslararası Dağ Bisikleti Şampiyonası MTB Cup ve Maraton Serisi, Sakarya ve Türkiye’nin tanıtımına önemli katkı sağlayacak. Uluslararası öneme sahip organizasyona ikinci kez ev sahipliği yapacak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, Bisiklet Adası’nın şehrin uluslararası ve ulusal arenada spor kimliğini ön plana çıkaracağını söyledi. Yaklaşık 30 ülkeden 250 sporcu katılacağı yarışlar TRT Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. İki gün sürecek olan organizasyonu yurt içi ve yurt dışından ziyaretçiler yerinde izleyebilecekler.

 Bu haber 22.09.2018 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 283 defa incelenmiştir.