Türkçe English Русский

Kurumsal Haberler

  Kapat

Bioart’tan Çorum’a dev proje…


Bioart’tan Çorum’a dev proje…
Biyolojik gölet, havuz ve sulama sistemleri alanında tüm Türkiye’de faaliyet gösteren Bioart Biyolojik Tasarımlar, Çorum’da üstlendiği proje ile referanslarına yenisini ekledi. Çorum Belediyesi tarafından 212 dönümlük alanda hayata geçirilen Kentpark projesinde yer alan biyolojik göletin yapımı Bioart tarafından tamamlandı.
 
Çorum’un en büyük parkı olarak hizmete giren Kentpark’ta Bioart tarafından yapımı tamamlanan biyolojik gölet 24 bin metrekare büyüklüğünde. Bioart tarafından geliştirilen biyolojik arıtma özelliğine sahip gölet, bölgenin en büyük biyolojik arıtma sistemine sahip göleti oldu. Kimyasal katkı maddeleri olmadan tamamen biyolojik yöntemlerle arıtılacak gölet bu sayede Çorum Belediyesi’ni işletme anlamında önemli avantaj kazandıracak.
 
İki etaptan oluşan Çorum Kentpark Projesi içerisinde yer alan birçok tesis ve alan ile cazibe merkezi olacak. Kentpark’ta; 2.924 m metrekarelik 4 adet çocuk oyun alanı,  1.255 metre uzunluğunda koşu ve bisiklet yolları, restoran, gölet kenarında 1.310 metrekarelik seyir terası, 7 bin metrekarelik renkli bitkiler bahçesi, Yine 6.250 metrekarelik alanda futbol, basketbol, voleybol sahası ve tenis kortu, 10.800 metrekarelik piknik alanı, gösteri ve konser alanları, satış üniteleri ile 500 araçlık otopark bulunuyor.
 
Bioart tarafından yapımı tamamlanan biyolojik gölet, Çorumlu vatandaşlarımıza huzur veren bir ortamda dinlenme, eğlenme ve aynı zamanda spor yapabilme imkanı sağlıyor.


Bu haber 12.05.2018 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 416 defa incelenmiştir.