Türkçe English Русский

Kurumsal Haberler

  Kapat

Bioart'tan Türkiye'nin En Büyük Parkı'na Dev Biyolojik Gölet


Bioart'tan Türkiye'nin En Büyük Parkı'na Dev Biyolojik Gölet

Şahinbey Belediyesi'nin hayata geçirdiği Yeşilvadi Parkı içerisinde Bioart tarafından inşa edilen toplam 57 bin m2 büyüklüğündeki biyolojik göletin yapımı sürüyor. Biyolojik gölet tamamlandığında toplam alan bakımından Avrupa'nın en büyüğü unvanını alacak.

Gaziantep’in çehresini değiştirecek projelerden biri ve Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi Parkı içerisinde yapımı devam eden biyolojik gölette vatandaşlar kayıklarla gezebilme imkanı bulabilecekler.

Birçok donatıyı içerisinde bulunduran Yeşilvadi Parkı'nda Bioart tarafından yapımı sürdürülen 1. Etap Biyolojik Gölet Uygulaması 25 bin, 2. Etap Biyolojik Gölet Uygulaması ise 32 bin m2 büyüklüğünde. Parkı ziyaret eden vatandaşların kayıklarla gezebilme imkanı bulabileceği biyolojik gölette ayrıca çeşitli su sporu etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Son yıllarda büyük ilgi gören biyolojik gölet uygulaması ile değer kazandırılan Yeşilvadi Parkı, Bioart'ın prestij projelerinden biri olarak kısa süre içinde hizmete açılacak.

Piknik alanları, halı sahalar, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortları ve macera parklarının yer aldığı Yeşilvadi Parkı'nda ayrıca çocuklar için masal kahramanlarından oluşan büyük parklar da bulunacak. Biyolojik gölet manzarasının hakim olacağı Yeşilvadi Parkı; yürüyüş ve bisiklet yolları, botanik bahçesi, meydanlar, kafeteryalar ve her yaştaki insana hitap ederek sporu, eğlenceyi, pikniği ve eğitimi içinde barındıran önemli bir kompleks olması hedefleniyor.Bu haber 25.02.2014 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 1359 defa incelenmiştir.