Türkçe English Русский

Basında Bio Art

  Kapat

Karşıyaka Tema Park Ulusal Basında


Karşıyaka Tema Park Ulusal Basında
İzmir Karşıyaka’da 7 bin 200 metrekarelik bir alan üzerine kurulu Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü çocukları eğitim ve bilimle buluşturuyor.
İnşaat ve bilim adalarının bulunduğu kampüs bölümünde paleontoloji ve entomoloji sergileriyle milyonlarca yıl önce dünyaya hâkim olmuş dinozorlar zamanına yolculuk yapma fırsatı elde eden ziyaretçiler animatronik butaforlarla hayal güçlerini zenginleştiriyorlar. Bilim Adası bölümünde 6 tane (dalga, kaldıraç, meteoroloji istasyonu, Arşimet burgusu, astronot ve top makinesi) deney seti yer alıyor. Entomoloji bölümünde ise böcek butaforları ile farklı türlerde böceklerin doğaya, tarıma ve insanlara faydaları ile ilgili bilgiler veriliyor.
Kampüs içerisinde ayrıca okul gruplarının yararlanacağı piknik alanı; etkinlik, tiyatro ve gösteriler için bir sahne, belgeseller için cep sineması, ziyaretçilerin yararlanması için restoran, büfe, hediyelik eşya ve fotoğraf dükkânları da var. Kampüs içerisindeki Çocuk Müzesi’nde ise yardımseverlik, dostluk, doğruluk, sorumluluk, sevgi, saygı ve hoşgörü gibi evrensel değerlerin anlatıldığı sergi alanları bulunuyor. Müze içerisindeki sarı alanda Vahşi Yaşam ve Yardımseverlik, Bremen Mızıkacıları ve Dostluk, Veterinerlik ve Sevgi senaryo odaları; olan mavi alanda ise Trafik ve Hoşgörü, Çevre ve Saygı, Havaalanı ve Sorumluluk gibi senaryo odaları yer alıyor
 


Bu haber 14.07.2018 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 320 defa incelenmiştir.